Hledá se šikovný servisní technik

Klimatizace Bosch aneb tepelná čerpadla vzduch/vzduch Climate a Climate Class – novinka na českém trhu

Ing. Robert Bicek, specialista na tepelná čerpadla a klimatizace Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers Pokud ještě dosud někdo pochyboval, zda to společnost Bosch myslí s tepelnými čerpadly opravdu vážně, tak další přírůstek do portfolia tepelných čerpadel značky Bosch dokazuje, že určitě ano.

Nové klimatizace – jinými slovy tepelná čerpadla vzduch/vzduch – jsou dostupné v mnoha variantách. Od základní řady Climate 3000i přes Climate 5000i a Climate Class 6000i až po prémiovou řadu Climate Class 8000i. S výkony pohybujícími se od 2,5 kW až po 7 kW jak pro vytápění tak pro chlazení si vybere opravdu každý.

Tepelná čerpadla Bosch Climate a Climate Class snoubí spolehlivost, komfort, účinnost a zdravé vnitřní prostředí. Prachové a biofiltry v kombinaci se samočistící funkcí i-Clean u 3000i a 5000i jsou ve vyšších řadách Climate Class 6000i a 8000i nahrazeny plasmaclusterovým ionizátorem, který využívá působení kladných a záporných iontů k vysoce účinnému odstranění nežádoucích látek, jako jsou bakterie, viry nebo plísně ze vzduchu. Nežádoucímu nepříjemnému průvanu předchází tepelná čerpadla Bosch díky využití Coandova efektu: chladný vzduch je směřován ke stropu a naopak teplý vzduch řízeně veden k podlaze.

Maximálních provozních úspor dosáhnete díky možnosti nastavení provozního výkonu nebo režimu ECO, který spustí ekonomický režim na 8 hodin a dojde ke snížení spotřeby až o 20 % ve srovnání s konvenčním provozem. U řady Climate Class 6000i a 8000i je navíc vnitřní jednotka vybavena pohybovým senzorem, který detekuje přítomnost osob a pokud 60 minut nezaznamená žádnou aktivitu, tak tepelné čerpadlo automaticky sníží svůj výkon. Jakmile senzor aktivitu zaznamená, zvýší zpět výkon na běžnou úroveň.

Zařazení tepelných čerpadel Bosch Climate Class do dotačních programů Ministerstva životního prostředí České republiky díky třídě energetické účinnosti až A+++ jak pro chlazení tak i pro vytápění garantuje vysokou technickou úroveň a efektivitu.

 

Dnešní vysoké nároky na konektivitu splňují tepelná čerpadla Bosch díky Wi-Fi modulu, který je k dispozici pro jednotky Climate Class v základní výbavě a u řady Climate jako příslušenství. Vzdáleně lze tepelná čerpadla ovládat přes intuitivní aplikaci Bosch HomeCom Easy, která je dostupná pro Android i iOS. Díky HomeCom Easy budete mít vždy dokonalý přehled o venkovní a vnitřní teplotě, provozním režimu a spotřebě. Stejnou aplikaci můžete navíc využít i pro ostatní spotřebiče značky Bosch pro vytápění a přípravu teplé vody, např. plynové kotle Bosch Condens a tepelná čerpadla Bosch Compress (vzduch/voda).

 

Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers
 
logo Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, atmosférické kotle, elektrokotle, plynové průtokové ohřívače, zásobníky TUV, regulace, solární systémy.